Petr Kocman

Od svých 9 let vystupoval na pódiích společně se svým otcem Zdeňkem Kocmanem nejprve v duu,nebo jako hosté různých kapel. V roce 1989 i jako hosté kapely Greenhorns v západoněmeckém Elspe na „ Karl May Festspiele“, kde účinkoval i slavný představitel Vinnetoua Pierre Brice.
Od svých 11 let několikrát vystupoval na koncertech společně s Michalem Tučným, který byl jeho přítelem, učitelem a „strýčkem“.
V roce 1992 zákládá se svým otcem vlastní skupinu „Daňový únik“, jejíž název vymyslel kamarád Honza Vyčítal,věda že všichni členové kapely jsou živnostníci.

Kapelu rozpouští v roce 1995 po přijetí nabídky od legendárních Greenhorns.
(Převzato z časopisu „Country Roads“ 2/2002)
Read More Na českou profesionální scénu vtrhl jako velká voda! V roce 1995 se v pouhých 18 letech ocitnul na pódiu v sestavě slavných Greenhorns, se kterými vzápětí po velkém koncertě v pražské Lucerně k jejich 30. výročí absolvoval turné po Austrálii. V roce 1998 přijímá nabídku na účinkování v prvním country muzikálu v Čechách „Benzín a Mejkap“ (originální verze „Pump Boys and Dinnets“ měla na Broadwayi přes 2000 repríz) kde se bravurně zhostil jedné z hlavních rolí Jacksona. Společně s ním nabídku na účinkování přijali mimo jiné také Věra Špinarová, Marcela Březinová, Tomáš Linka, Denisa Marková a další. Na podiu se tedy objevil nejen jako zpěvák, ale také jako herec, tanečník a diváci ho mohli vidět i stepovat.
V roce 1999 mu vychází debutové album „Dej Country štěstí“
V dalších letech následovalo 5 turné po USA a 3 po Kanadě. 11.září  2001 se společně s Greenhorns, Věrou Martinovou, Mirkem Černým, Pepou Fouskem a Allanem Mikuškem při jejich koncertní návštěvě New Yorku stal nedobrovolným svědkem teroristického útoku na budovy Světového obchodního centra "Twins".
V roce 2002 zakládá svoji vlastní doprovodnou kapelu PK Band.
V roce 2004 opět přijímá nabídku na prkna která znamenají svět a dvě sezóny účinkuje v městském divadle v Mostě v úspěšném představení hry „Šakalí léta“.
Téhož roku ho zve Věra Martinová jako speciálního hosta na své „Tour 2004“, které probíhá po celý rok po celé České republice.
Od roku 2004 vystupuje také jako stálý host kapely Fešáci.
V srpnu roku 2006 opouští sestavu Greenhorns,aby se tak mohl věnovat plně své vlastní sólové dráze.

Je nejen instrumentalistou (akustické a elektrické kytary, foukací harmonika,mandolína,mandola,buzuky), ale i zpěvákem, studiovým hráčem, producentem, či autorem písní. Jeho muziku můžete nalézt např. v repertoáru Tomáše Linky, Greenhorns, Honzy Vyčítala a dalších, ale také v několika televizních dokumentech a filmech.
Pro hudební vydavatelství Multisonic (které vydalo i jeho první sólovou desku „Dej country štěstí“) připravuje a uvádí své vlastní rozhlasové pořady s názvem „Country je všechno,co se mi líbí“, ve kterých pouští muziku ze svého vlastního archivu, čítajícího více než 2000 CD. Pořad je vysílán jednou týdně na šesti rozhlasových stanicích po celé republice.
V roce 2006 přijímá nabídku na svůj vlastní pořad na internetovém rádiu Click and Country, které se jako jediné v Čechách zabývá opravdovou country hudbou!

Pořady uvádí v premiéře jednou za 14 dní a pouští oblíbenou muziku, opět ze svého hudebního archivu.

V roce 2008 vydává album „Crazy man“
www.petrkocman.cz

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.